Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Admin 30 lipca 2019

Przerwa wakacyjna może być świetną szansą, aby dać czas swojemu psowi. Podróż wraz z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju opcja, żeby odpocząć, w tym samym czasie poświęcając pupilowi czas. W letnie miesiącenależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie podatne. Psy, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze wyróżniają się kilkumiesięczną skutecznością i niewysoką ceną. Są produkowane dla ras psów wielu wymiarów, więc łatwo dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe albo lekami na kleszcze. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, należy więc przeczytać przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, przez co umożliwiają ogólną opiekę psiaka. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z chęcią buszujące w trawie, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dlatego daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie wymagana jest większa ochrona, na przykład w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie letniej wycieczki należy sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html szelki dla psa