Przydatne zabawki dla kotka.

Przydatne zabawki dla kotka.

Admin 7 sierpnia 2019

Choć większość z nas postrzega kota, jako zwierzątko typowo domowe, powinniśmy mieć w pamięci, że jest to drapieżnik. To, co często rozbawieni właściciele mają za zabawę, wynika z silnego instynktu łowieckiego. Z tego powodu tak ważne jest zagwarantowanie kotu odpowiedniej rozrywki. Znudzone zwierzę może zacząć niszczyć nasze meble , a nawet gryźć nogi lub ręce opiekuna. Jak się bawić z kotem ? Prezentujemy najciekawsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Skuteczną zabawką, zapewniającą udaną rozrywkę, jest wędka dla kota. Zazwyczaj świetnie sprawdzają się naturalne pióra zamocowane na sznurku, które udają ruch potencjalnej ofiary. Niektóre koty preferują puszyste boa, wielobarwne wstążeczki lub foliowe pompony. Możemy też wybrać maskotkę na wędce , jeśli nasze zwierzę znajduje upodobanie w takiej formie polowania. Wszystko zależy od gustu naszego zwierzęcia .

Zabawki z kocimiętką

Jeśli nasz zwierzak potrzebuje zachęty do polowania, możemy wybrać zabawkę z kocimiętką. Na rynku znajdują się różne rodzaje tego typu zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Można też zdecydować się na spray z kocimiętką lub susz, który rozsypiemy na podłodze lub spryskamy nim ulubione przez kota miejsca.

Laser dla kota

Niesamowicie efektywną zabawką, ubóstwianą przez niemal wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie ma takiego kota , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona gonitwa za czerwoną kropką doskonale wybawi nasze zwierzę, a nam zapewni mnóstwo radości. Dodajmy na marginesie, że użycie lasera nie wymaga od nas wiele zaangażowania, a efekt jest natychmiastowy.

Piłka dla kota

Niektóre koty wolą zabawy z piłeczką. Turlanie po podłodze jest dla nich świetną rozrywką. Można więc wybrać dla kota szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, pluszowe pompony, piłeczki z lekkiej pianki, kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Istotny jest zarówno odgłos, jaki taka piłeczka wydaje tocząc się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź lepiej się toczy, bądź sprawdza się przy podrzucaniu .

Kule na przysmaki

To najlepszy sposób, żeby zmusić leniwego kota do zabawy. Specjalne kule , w których chowamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot stara się dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji turlając po podłodze zabawkę. Co istotne, kot natychmiast dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie zakończyło się sukcesem.

karma dla kotów