Świnka morska – jak o nią dbać?

Świnka morska – jak o nią dbać?

Admin 2 sierpnia 2019

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest lubianym pupilem. Przez swoje nieduże wymiary może być dobrą alternatywą dla tych, dla których nierealne jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada wygórowanych wymagań, w kwestii pokarmu – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, głównie sianem. Dietę świnki morskiej można uzupełniać warzywami i owocami, jak na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zagwarantować śwince ciągły dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej ze ściółką oraz odpowiednimi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej można zakupić standardową klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy bezproblemowo w każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt lub w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ponieważ świnki morskie nie przepadają za wspinaniem się. Z tego powodu ważna jest wielkość dna klatki. Dno klatki może być plastikowy, a pręty z metalu. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić objętość większą, szczególnie gdy planujemy hodować w niej więcej świnek.Ważnym jest, by pręty w klatce nie były położone w dużych odległościach, ponieważ grozi to zaklinowaniem się zwierzaka pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy wyłożyć ściółką i\oraz dobrać odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj podłożem klatki dla gryzoni mogą być trociny lub granulat. Trociny są tanie i świetnie sprawdzają się jako podłoże klatki. Minusem trocin jest pylenie oraz wypadają poza klatkę. Alternatywą może być granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, ale bywa nieco twardszy w stosunku do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, dzięki którym łatwo utrzymać porządek w klatce, jednak ich wadą jest brak możliwości kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby uprzyjemnić klatkę waszej świnki morskiej należy umieścić w niej niezbędne akcesoria, a w szczególności domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka poczuje się bezpiecznie, jako,że będzie mieć norkę, do której będzie mogła udać się aby odpocząć albo odstresować się, gdy po raz pierwszy przyniesiemy ją do domu.

internetowy sklep zoologiczny https://www.krakvet.pl/